Музей Історії Міста Коломиї
Знай історію свого міста!
Це ключ до розуміння себе та своєї спільноти. Кожне місто – це живий організм, який має свою унікальну історію, повну подій, людей та змін.
Вивчаючи минуле свого міста, ми відкриваємо для себе його коріння, традиції та культуру. Це подорож у часі, яка дозволяє нам краще оцінити сьогодення і будувати краще майбутнє.
Про нас
Історія
«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани» – цей вислів Максима Рильського є актуальним, як ніколи. Сучасна війна, в тому числі й інформаційна, доводить нагальну потребу в якнайкращому вивченні й поширенні правдивої історії як всієї України, так і її маленьких складових частинок, однією з яких є Коломия. Саме це завдання передусім і виконує Музей історії міста Коломиї.
Музей історії міста Коломиї заснований Коломийською міською радою 1990 року. Від 1997 р. розташовується в будівлі кінця ХІХ ст., яка є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення, занесеною до Державного реєстру нерухомих пам’яток України під охоронним номером 561.
Кількість експонатів основного фонду музею налічує понад 29 тисяч одиниць збереження. Це світлини та документи різних років, зокрема метричні книги греко-католицьких церков (найдавніша – з 1730 року), меморіальні речі, пов’язані з іменами видатних коломиян, а також предмети побуту містян. Артефактами стародавньої історії Коломийщини є археологічні знахідки, серед яких унікальна грецька амфора з малоазійського міста Гераклія.
Заснування музею припало на час національного відродження, коли прихована за сімома замками радянської ідеологічної системи правдива українська історія поступово почала вириватися на волю. В цей період і відбувалося комплектування фондів музею. Наукові співробітники під час науково-дослідницьких експедицій Коломиєю та селами Коломийщини зібрали тисячі світлин, документів, предметів, записали сотні фактів, епізодів, споминів з минулого нашого міста, що й лягло в основу експозиції музею.
Діяльність
Музей щомісяця організовує й тимчасові тематичні експозиції, присвячені ювілейним подіям чи визначним особистостям минулого Коломиї, виставки творів мистецтва тощо.
В концертному залі музею відбуваються вечори пам’яті, зустрічі з цікавими людьми, презентації, концерти та ін.
Для шкільної та студентської молоді працівники музею проводять вікторини, інтелектуальні ігри та квести.
Галерея
Біографія
Директор – Плекан Юрій Васильович.Кандидат історичних наук, доцент. Закінчив Чернівецький державний університет імені Ю. Федьковича, Тернопільську академію народного господарства, аспірантуру Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України.Учасник понад сорока міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, автор трьох одноосібних та трьох колективних монографій, 35 наукових статей. Почесний краєзнавець України, член Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Коломийського осередку НТШ. Нагороджений відзнакою Коломийського міського голови, медаллю «За заслуги перед Коломийщиною».
Біографія
Завідувач відділу з основної роботи - Арсак Михайло Михайлович Освіта вища. Закінчив Чернівецьке культурно-освітнє училище, Івано-Франківський педагогічний інститут.Засновник і перший директор музею від 1990 року.Член Національної спілки журналістів, Наукового товариства імені Т. Шевченка, член Коломийського осередку НТШ. Почесний краєзнавець України, член Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник культури України, лауреат Премії імені Героя України Михайла Сікорського.Автор статей у періодиці, був редактором науково-популярного видання музею «Літопис Коломийський», упорядником книжкових видань, організатором та учасником численних наукових конференцій.
Біографія
Заступник директора з наукової роботи – Кочержук Мирослава Володимирівна.Освіта вища. Закінчила Львівський політехнічний інститут.В музеї – з 1990 року. Є авторкою дописів у періодичних виданнях та інтернет-ресурсах, перекладу з польської мови книжок Каміля Баранського «Колишні воїни, хлібороби, хасиди…» та Леопольда Вайгеля «Нарис про місто Коломию» (спільно з М. Васильчуком), книжки «Українська державна гімназія в Коломиї. 1892 – 1944», співавторкою книжок «Українська зірка коломийського есперантиста» (спільно з Б. Волошинським), «Про що мовчать коломийські будівлі» (спільно з І. Криворучком). Член Коломийського осередку НТШ та Національної спілки краєзнавців України.
Біографія
Головний зберігач фондів – Фільварок Олеся Василівна.Освіта вища. Закінчила Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника.Є авторкою численних статей у періодиці та інтернет-ресурсах.
Біографія
Зберігач фондів – Жовтяк Марія Дмитрівна.Освіта середня спеціальна.
Біографія
Науковий співробітник – Москалюк Андрій Романович.Освіта вища. Закінчив Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника.Член Національної спілки журналістів України.
Біографія
Молодший науковий співробітник – Непийвода Михайло Михайлович.Освіта вища. Закінчив Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника. Навчається в аспірантурі цього ж навчального закладу.
Біографія
Молодший науковий співробітник – Тиньо Оксана Петрівна.Освіта вища. Закінчила Київський державний інститут культури.
Зв'язок з нами
Запишіться на екскурсію вже зараз!
Адреса
Години роботи
Телефон
Адреса
Адреса
Години роботи
Години роботи
Телефон
Телефон
м. Коломия, вул. Романа Шухевича, 80
Вівторок - Неділя:10:00 - 18:00
Адреса
м. Коломия, вул. Романа Шухевича, 80
Години роботи
Вівторок - Неділя:10:00 - 18:00
Телефон